„WOJ: Wiedza o Jedzeniu czyli Ślimak w natarciu”

We wrześniu i w październiku uczniowie klasy V wszystkich szkół podstawowych uczestniczyli w drugiej części warsztatów edukacyjno-kulinarnych z cyklu „WOJ: Wiedza o Jedzeniu czyli Ślimak w natarciu” zorganizowanym przez Urząd Gminy Długołęka w ramach programu edukacji zdrowotnej. Warsztaty zakończyły pięciomieszięczny cykl nt. zdrowego żywienia. Zajęcia zrealizował zespół
convivium „Slow Food Youth Wrocław”. Zajęcia poświęcone były zdrowemu odżywianiu w szerokim kontekście funkcjonowania dziecka w przestrzeni
publicznej i prywatnej. W ramach warsztatów omawiano wpływ żywności na
zdrowie, etykiety produktów, atrakcyjne pakowanie żywności, przepisy kulinarne, sklepiki szkolne, stołówki i bazary, kuchnie etniczne i dziedzictwo kulinarne Dolnego Śląska, różnice kulturowe w przygotowywaniu i spożywaniu posiłków. Uczniowie wzięli też udział w 4 diagnozach nt. ich wyborów i nawyków żywnościowych. Uczestnicy warsztatów spróbowali też wielu nowych produktów dostarczonych przez Mecenasów WOJ-a: Dolina Gryki, Ogniwo Pan Ziółko, Maciejowy Sad, Baziółka, gospodarstwa ekologiczne Małgorzaty Bliskowskiej i Renaty Chołodeckiej, Piekarnię-Cukiernię Józef Kostrzewa, Slep Omega. Mapy Dolnego Śląska i książki o kuchni regionalnej podarował Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego i Dolnośląska Organizacja Turystyczna.
Strona internetowa:
Dodano: 24 listopada, 2014

Komentarze

Komentowanie wyłączone.