Wójt Długołęki w gronie finalistów!

 
Kapituła konkursu "Wójt Roku 2013" wyłoniła dziesiątkę finalistów. Wśród nich znalazła się wójt Długołęki Iwona Agnieszka Łebek. Głosowanie SMS rozpoczęło się 17 marca. 

Celem konkursu jest wyłonienie wójta, który w 2013 roku wykazał się największymi osiągnięciami w pracy na rzecz swojej gminy. Kandydatów zgłaszają osoby, instytucje i organizacje poprzez przesłanie formularza zgłoszeniowego zawierającego opis osiągnięć wraz z załączonymi materiałami i zdjęciami.Nominacja Iwony Agnieszki Łebek została podparta wieloma sukcesami gminy w ubiegłym roku. 

Inwestycje pełną parą
Długołęka to jedna z największych gmin wiejskich w kraju. Na przestrzeni ostatnich lat odnotowano tam gwałtowny wzrost liczby mieszkańców. – Moim zadaniem jest zapewnienie im jak najlepszych warunków do życia. Dążymy do ciągłego poprawiania stanu nawierzchni dróg, rozbudowujemy kanalizację a także zaplecze oświaty – mówi wójt gminy. W ubiegłym roku w Długołęce otwarto jeden z pierwszych publicznych żłobków w gminach wiejskich. Długołęka może się pochwalić zapleczem oświaty porównywalnym do miasta. Znajdziemy tam żłobek, przedszkole, szkołę podstawową, gimnazjum oraz liceum. W 2013 roku w gminie zakończyła się również budowa sieci kanalizacji wraz z oczyszczalnią ścieków w Borowej. Łączna wartość inwestycji wyniosła blisko 13 mln złotych. 

Idealne miejsce na budowę domu
Największym atutem gminy jest lokalizacja oraz atrakcyjne ceny działek budowlanych. – Mamy bardzo szeroką ofertę sprzedaży nieruchomości oraz działek pod zabudowę jednorodzinną. Poza tym jesteśmy bezkonkurencyjni w całym powiecie wrocławskim, ponieważ do wyboru mamy aż 41 miejscowości – mówi pani wójt.

Kto zostanie „Wójtem Roku”? To się okaże dopiero na początku kwietnia. Głos należy do mieszkańców, którzy mogą wysyłać na kandydatów SMS-y. Na Iwonę Agnieszkę Łebek można głosować wysyłając SMS-a o treści 5 na numer 72022 (2,46 zł z VAT).

Adrian Walczyk

Dodano: 13 marca, 2014

Komentarze

Komentowanie wyłączone.