Wolontariat lokalny

W związku z rozpoczynającym się projektem Wolontariatu Europejskiego "Youth for local community" gościmy w Semper Avanti 5 wolontariuszy z Macedonii, Hiszpanii,  Białorusi, Turcji i Włoch. Projekt jest długoterminowy, tzn. będzie trwał 9 miesięcy.

W związku z powyższym poszukujemy wolontariuszy chętnych do współpracy. Poniżej podajemy sferę działań dla polskich ochotników.

Warsztaty z praw człowieka – pomoc zagranicznym wolontariuszom w prowadzeniu warsztatów z praw człowieka w gimnazjach i liceach Dolnego Śląska. Zagraniczny wolontariusz będzie pracował w parze z polskim wolontariuszem. Warsztaty będą odbywały się  dwa razy w tygodniu i będą trwać ok. 90 min. (+ czas dojazdu). Jako organizacja koordynująca zapewniamy pomoc merytoryczną w przygotowaniu cyklu warsztatów, tj. materiały pomocnicze, ksiązki, konsultacje ze specjalistami. Warsztaty będą się odbywały we wtorki i czwartki.

Istnieje również możliwość pomocy przy prawach człowieka raz w tygodniu.

Dodatkowo informuje, że jeżeli zdecydujecie się pomagać w warsztatach z praw człowieka, zapewniamy możliwość zaliczenia praktyk.

Z każdym wolontariuszem podpisujemy umowę o wolontariacie.

Chętne osoby, prosimy o kontakt mejlowy lub telefoniczny z:

Dorotą Kowalską            Dorota.kowalska@semperavanti.org

tel: 71 79 286 79

Dodano: 12 września, 2011

Komentarze

Komentowanie wyłączone.