Wygraj kucyka na „Święcie konia”

 
Po raz kolejny Siedlec zamieni się w mekkę dla koniarzy z całego kraju.18 maja odbędzie się tam kolejna edycja jednej z największych imprez konnych na Dolnym Śląsku. Każdy ma szansę wygrać kucyka!

Organizatorzy zapowiadają mnóstwo atrakcji. Głównym punktem programu jest tradycyjna wycena koni. Oceniane będą hucułki, klacze i ogiery zimnokrwiste, konie szlachetne oraz konie rasy śląskiej. Na najlepszych hodowców czekają puchary ufundowane przez wójta gminy Iwonę Agnieszkę Łebek oraz starostę powiatu wrocławskiego Romana Potockiego. Dodatkowo każdy będzie miał okazję przejechać się bryczką, zjeść pyszne regionalne potrawy przygotowane przez koła gospodyń oraz zobaczyć zapierające dech w piersiach przejażdżki dyliżansami. Niewątpliwą gratką będzie loteria fantowa, w której do wygrania jest prawdziwy kucyk. Chętni będą mogli również zmierzyć się oko w oko z dorosłym koniem. – Zobaczymy ile osób potrzeba, żeby przeciągnąć na swoją stronę dorosłego ogiera, ciągnącego kłodę. Już dziś lepiej się rozgrzewać, bo przeciwnik nie jest łatwy do pokonania – zachęca inicjator imprezy oraz jej wieloletni organizator Dariusz Śmichura.

Święto Konia rozpocznie się godz. 10. 

Adrian Walczyk

Dodano: 12 maja, 2014

Komentarze

Komentowanie wyłączone.