XII Dni Gminy Długołęka za nami

XII Dni Gminy Długołęka to już niestety czas przeszły. Park w Szczodrem przeżył w niedzielę prawdziwe oblężenie. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich wiele atrakcji. Gwiazdą wieczoru był zespół Blue Cafe, który zgromadził wokół sceny tysiące fanów z różnych zakątków Polski, a nawet zagranicy. 

Tegoroczną edycję Dni Gminy Długołęka  zainaugurował występ pary tanecznej z Wrocławskiej Akademii Tańca Grzegorza Kijkowskiego – Kacper Dziadowicz i Justyna Łukasiewicz. Chwilę później rozpoczęło się pierwsze starcie pierwszej (niekoniecznie ostatniej) edycji "Bitwy o hymn".  Uczniowie z pięciu gimnazjów (Borowa,  Długołęka, Łozina, Siedlec, Wilczyce) przygotowali piosenki, które miały szansę stać się nieoficjalnym hymnem gminy. Werdykt nalezał do publiczności, która w trakcie imprezy oddawała głosy na swoich faworytów. Po zaciętej rywalizacji wygrali uczniowie z zespołu licealno-gimnazjalnego z Długołęki (Jakub Michalski, Konrad Jakubiszyn, Kamil Mak), którzy przygotowali kawałek hip-hopowy. – Chcieliśmy być oryginalni i pokazać, że hymn gminy wcale nie musi być patetyczny. Świetnie się bawiliśmy i na pewno będziemy brać udział w kolejnych konkursach – mówili chwilę po występie młodzi raperzy.

W ramach konkursu uczniowie przygotowali również teledyski, na które można było oddawać głosy poprzez profil Gmina Długołeka na Facebooku. Tutaj również najlepsza okazała się Długołęka, choć losy ważyły się do samego końca. Niewiele mniej głosów miała drużyna z Wilczyc, która jeszcze na godzinę przed zamknięciem głosowania prowadziła. – Konkurs miał przede wszystkim na celu zaktywizowanie młodych ludzi i promocję ich talentów. Występ podczas Dni Gminy Długołęka był dla nich na pewno wielkim przeżyciem i miam nadzieję, że choć po części poczuli przedsmak marzeń o estradowej karierze. Poza tym liczę, że świetnie się przy tym bawili – mówiła wójt gminy Iwona Agnieszka Łebek. Teledyski obejrzało w sumie ponad 83. tys osób, co jest chyba najlpesza puentą "Bitwy o hymn".

Najbardziej wyczekiwanym momentem imprezy były oczywiście koncerty największych gwiazd – Tomka Kowalskiego z zespołem FBB oraz Blue Cafe. Kiedy na scenie pojawiła się Dominika Gawęda, tysięczny tłum zaczął głośno skandować jej imię, a koncert rozpoczął się w najlepsze. Z okazji XV-lecia istnienia zespołu pani wójt wraz z przewodniczącym rady wręczyli na ręce wokalistki jubileuszowy tort od wszystkich mieszkańców gminy Długołęka, którzy głośno zaśpiewali "Sto lat".

Tradycyjnie w trakcie imprezy  pani wójt wręczyła statuetki "Osobowość roku 2013" oraz podziękowania dla największych sponsorów. Tytuł Brylantowego Sponsora przyznano przedsiębiorstwu DACH BUD za wieloletnią pomoc finansową  przy organizacji Dni Gminy Długołęka oraz wielu innych imprez na terenie gminy. Statuetkę odebrał osobiście Jan Chorostkowski, prezes firmy. Tytuł Złotego Sponsora został przyznany firmie FM Group, a Srebrnego Sponsora do firmy Perfecta. Statuetki "Osobowości Roku 2013" w tym roku trafiły do rodzin zaangażowanych w przyjęcie delegacji z partnerskiego miasta Velen, z którym współpracujemy już dziesięć lat. Wyróżnienia odebrali państwo: Gałdzińscy, Hałycz, Jasińscy, Witkowscy oraz Wolbisiowie. Specjalne wyróżnienie otrzymali również mieszkańcy Godzieszowej, a także Koła Gospodyń Wiejskich z Godzieszowej, Siedlca i Stępina. 

Dni Gminy Długołęka to również szereg atrakcji poza sceną. Na najmłodszych czekały wesołe miasteczko, przejażdżka kucykiem oraz ciuchcią na kółkach, a także gros zabaw organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury. Teren wokół parku wzbogacały stoiska koł gospodyń wiejskich, biblioteki, szkół, a także sponsorów imprezy. XII edycję zakończył pokaz sztucznych ogni oraz zabawa taneczna z zespołem The Black. 

Dziękujemy wszystkim sponsorom, bez których nie udałoby się zapewnić mieszkańcom tylu atrakcji oraz mediom, które pomogły nam nagłośnić imprezę (Gazeta Wrocławska oraz Radio Wrocław). W szczególności dziękujemy firmom:

– Kogeneracja S.A.
– Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Dach Bud
– FM Group
– Perfecta
– Kozłowscy
– Autoryzowany dealer KIA GAM 
– Renevis
– JAMP

Zapraszamy na nasz profil Gmina Długołęka na Facebooku, gdzie można zobaczyć obszerną fotorelację  z Dni Gminy Długołęka.

Adrian Walczyk

Dodano: 24 czerwca, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.