XV Dożynki Gminne za nami

XV jubileuszowe Dożynki Gminy Długołęka przeszły do historii. W Piecowicach na boisku sportowym 30 sierpnia były tłumy. Gorącą atmosferę zapewniła nam nie tylko pogoda, ale także gwiazdy występujące na scenie i atrakcje zorganizowane z myślą o wszystkich uczestnikach gminnego wydarzenia. A było ich naprawdę sporo.
Reprezentacje wsi przeszły same siebie, przygotowując z tej okazji rekordową liczbę wieńców, bo aż 32. Wszystkie były misternie uplecione i przemyślane w najmniejszym szczególe, by imponować wyglądem. Ostatecznie jury wybrało dzieła Godzieszowej i Pietrzykowic (I miejsce ex aequo). Komisja obradowała także nad najpiękniejszym stoiskiem wsi: w tej kategorii zwyciężył gospodarz dożynek – Piecowice. – Ocena wieńców i stoisk z roku na rok staje się coraz większym wyzwaniem. Wsie doszły do perfekcji w przygotowywaniu wieńców, a ich stoiska olśniewają wystrojem i zaskakują ilością przygotowanych smakołyków. Dlatego w tym roku nagrodziliśmy wszystkich uczestników naszej zabawy i każdy wrócił z dożynek z czekiem pieniężnym – komentuje wójt gminy Iwona Agnieszka Łebek.

Zacięta walka o duże pieniądze

Do współzawodnictwa stanęły również gminne koła gospodyń wiejskich, które zaśpiewały humorystyczne piosenki do melodii piosenkigwiazdy wieczoru – zespołu Milano. O zwycięstwie zadecydowała publiczność, której najbardziej spodobał się występ grupy ze Śliwic. – Obowiązkowym punktem dożynek w naszej gminie jest także drużynowy turniej wsi. Tu kolejny raz nie miał sobie równych Kamień, deklasując przeciwników – mówi Anna Chomicka z wydziału promocji gminy. Ostatnią zabawą dla sołectw był konkurs „Torba Sołtysa”, który wygrała sołtys z Kamienia. Nie zabrakło obiecanej loterii fantowej, dzięki której kilkunastu uczestników imprezy wyjechało z Piecowic z cennymi nagrodami, ufundowanymi przez hojnych sponsorów. Najbardziej cieszył się zwycięzca samochodu KIA, który będzie mógł wybrać się na super wycieczkę weekendową z bakiem zatankowanym do pełna!

Atrakcji bez liku

Miłośnicy zwierząt mogli podziwiać na wystawie rasowe gołębie, kury i króliki podczas wystawy przygotowanej przez Dolnośląskie Stowarzyszenie Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza. – W przedostatnim dniu wakacji chcieliśmy przypomnieć mieszkańcom o wakacyjnych chwilach, dlatego przygotowaliśmy plażę z leżakami, dmuchanymi sofami i palmami. Pomysł chyba się spodobał, gdyż nasi goście chętnie korzystali z tej zaimprowizowanej plaży – dodaje Anna Chomicka.

Gwiazdy brylowały na scenie

Przez cały dzień publiczność zabawiał konferansjer Mariusz Kałamaga, który stworzył świetny komediowy duet z panią wójt Iwoną Agnieszką Łebek. Nie zawiódł też Marcin Daniec, który mimo 35 lat na scenie jest w świetnej formie. Zespół Milano bez problemu rozruszał w rytmie disco polo dożynkowych gości. Zwieńczeniem imprezy był, wpisany już w tradycję gminnych świąt, imponujący pokaz fajerwerków oraz kilkugodzinna potańcówka. Tym razem bawiliśmy się z zespołem Czerwone Buty, który zachwycił pląsających na parkiecie ludzi.

Sukces mieszkańców Piecowic

Mieszkańcy Piecowic przeszli samych siebie, przepięknie przystrajając całą swoją miejscowość. Na każdym kroku falowały kolorowe wstęgi i witały gości przydrożne, zabawne kukły zrobione ze snopów słomy. Delegacje z partnerskiego miasta Sarny na Ukrainie oraz Nowego Dworu Gdańskiego, zaproszone na dożynki, nie kryły podziwu dla organizacji przedsięwzięcia. – Dziękuję mieszkańcom Piecowic za takie zaangażowanie. Dzięki Wam, gminna impreza podobała się wszystkich naszym gościom i wzbudziła tyle pozytywnych emocji wśród jej uczestników – mówi wójt Iwona Agnieszka Łebek, która nie kryła radości i wzruszenia podczas imprezy. Dożynki Gminy Długołęka 2015 za nami, ale wspomnienia pozostaną w nas jeszcze na długo, bo jak przystało na jubileuszową imprezę, było wyjątkowo pod każdym względem.

Najpiękniejszy wieniec:

 • I miejsce ex aequo Godzieszowa i Pietrzykowice
 • II miejsce ex aequo Węgrów, Łozina i Januszkowice
 • III miejsce ex aequo Bielawa i Byków

Najpiękniejsze stoisko wsi:

 • I miejsce Piecowice
 • II miejsce ex aequo Dobroszów, Jaksonowice, Stępin, Siedlec, Węgrów
 • III miejsce Brzezia Łąka, Godzieszowa, Pruszowice

Drużynowy Turniej Wsi:

 • I miejsce Kamień
 • II miejsce Zaprężyn
 • III miejsce Bielawa

Torba Sołtysa:

 • I miejsce Kamień

Konkurs Piosenki Kół Gospodyń Wiejskich:

 • I miejsce Śliwice
 • II miejsce Stępin
 • III miejsce Łozina i Pruszowice

Dziękujemy naszym sponsorom:

 • DREWNEX KONRAD JASKULSKI – GŁÓWNY SPONSOR IMPREZY
 • Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja SA
 • KIA GAM
 • ElektroZbiórka.pl
 • Selgros Cash&Carry
 • Bank Spółdzielczy w Oleśnicy/o. Długołęka
 • Bank Zachodni WBK/o. Długołęka
 • Pizza Station w Długołęce
 • Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Dach Bud
 • Budmel Korty, Boiska Sportowe Tadeusz Molus
 • Gembiak-Mikstacki
 • Zakład Galwanizacyjny Elżbieta Gajęcka
 • Piaskopol
 • Häfele
 • PRO-INSTAL Instalacje Elektryczne
 • Perfecta
 • Czarniak Okna
 • Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz System

„GAZ-SYSTEM S.A. jest jednoosobową spółką akcyjną Skarbu Państwa o znaczeniu strategicznym dla polskiej gospodarki. Kluczowym zadaniem spółki jest transport paliw gazowych siecią przesyłową na terenie całego kraju do sieci dystrybucyjnych oraz do odbiorców końcowych podłączonych do systemu przesyłowego. Prowadzone przez spółkę inwestycje w zakresie rozbudowy systemu przesyłowego, służą dywersyfikacji dostaw gazu ziemnego oraz poprawie bezpieczeństwa energetycznego kraju. Gazociąg wysokiego ciśnienia relacji Czeszów – Kiełczów zlokalizowany będzie w woj. dolnośląskim(gminy: Długołęka oraz Zawonia), stanowić będzie jeden z elementów Korytarza Północ-Południe. Dokumentacja projektowa inwestycji dofinansowana jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Dodatkowo, w 2013 roku, Komisja Europejska przyznała inwestycji  status „Projektu o znaczeniu wspólnotowym” („Project of Common Interest”). Osoby bliżej zainteresowane realizacjami inwestycji firmy GAZ-SYSTEM S.A. zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej www.gaz-system.pl.

Dodano: 2 września, 2015

Komentarze

Komentowanie wyłączone.