XVII Dożynki Gminy Długołęka – podsumowanie

XVII Dożynki Gminy Długołęka, które odbyły się 27 sierpnia w Łozinie, przeszły do historii.

– Kto z Państwa by pomyślał, że takie gwiazdy przyjadą do Łoziny na Dożynki Gminy Długołęka? – zapytała publiczność wójt Iwona Agnieszka Łebek, podsumowując występ zespołu Boney M. z Sheylą Bonnick. Publiczność rozgrzał najpierw popularny polski zespół disco polo Voyage. Tłumy zgromadzone pod sceną skakały w rytm ich piosenek od godziny 16:30. Zagraniczne gwiazdy opanowały scenę o godzinie 18:30 i przyciągnęły uwagę wszystkich gości. Przez 90 minut można było słuchać m.in. takich hitów takich jak „Daddy cool”, „Rasputin” czy „By the Rivers of Babylon”. Zespół zaprosił również na scenę dzieci i zaskoczył znajomością wielu polskich słów. Po występie przez długi czas gwiazdy rozdawały autografy.

Tradycyjne konkursy

Jak co roku, sołectwa brały udział w konkursach na najpiękniejsze stoisko oraz wieniec dożynkowy. Ocenie podlegało 19 stoisk dożynkowych oraz 27 wieńców. Nagrodę za najpiękniejsze stoisko odebrały trzy miejscowości: Dobroszów, Jaksonowice oraz Siedlec. Komisja wyłoniła również trzy najpiękniejsze wieńce. Były to projekty Łoziny, Jaksonowic i Kamienia. Wszystkie sołectwa zostały wyróżnione za pracę włożoną w przygotowania wieńców i stoisk oraz otrzymały pamiątkowe dyplomy.  Nie można nie wspomnieć również o konkursie na gadżet promujący daną wieś, oraz na muzyczny hit dożynek. Projekty gadżetów, kojarzących się z daną miejscowością i promujących ją były bardzo ciekawe, a zwycięzcą zostały Śliwice. W ramach nagrody, sołectwo otrzyma swój projekt w zmaterializowanej formie. W konkursie na muzycznych hit dożynek, sołectwa musiały ułożyć swój tekst reklamujący miejscowość do melodii znanego utworu. Pierwsze miejsce zajęły ex aequo Śliwice z piosenką do melodii „Ale wkoło jest wesoło” oraz Kamień ze swoją wersją „Daddy cool”. Wyróżniona została także Łozina, która zaśpiewała do popularnej melodii „Przez Twe Oczy Zielone”.

Sportowy akcent

Tradycyjnie na gminnych dożynkach odbył się także Drużynowy Turniej Wsi. Zawodnicy rywalizowali w ośmiu konkurencjach, takich jak: „Wyścig na nartach”- trzyosobowych, „Powożenie powozem”- w rolę koni wcielali się zawodnicy z zasłoniętymi oczami, „Skoki przez sznur w gumofilcach” – trudniejsza wersja skakanki, „Zbijanie balonów cepami”- zawodnicy musieli przebijać balony specjalnie przygotowanymi cepami, „Rzut workiem ze słomą”, „Ubijanie jaj”, „Toczenie walca słomy”, „Kasa w sianie” – szukanie kasy w stogu siana.

Szczególnie zaciętą i emocjonującą rywalizację wygrała ostatecznie reprezentacja Kamienia, drugie miejsce zajęła drużyna z Bielawy, a trzecie miejsce przypadło zespołowi z Jaksonowic.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i dobrą zabawę. Obszerna fotorelacja znajduje się na www.facebook.com/wdlugolece

Sponsorzy:

Sponsor główny: Drewnex
Leroy Merlin
Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. www.gaz-system.pl
Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja S.A.
Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Dach Bud sp. z o.o.
Bank Spółdzielczy w Oleśnicy/oddział Długołęka
Vatt-Invest
Selgros
Perfecta
Volt-Tim
Brave Design
BMW Team
Pol-Lean
KIA GAM
Fiat
Banana Dance Club
Sanpol
Sentido
Darex
Skrzynie Biegów Wojciech Czarny
ES 8 Bar Węzeł Łozina
FHU Fiodor Adrian Fedorowicz
Tartak i Stacja Paliw Władysław Węglewski
WestBud
Mech House Development
RYNG
Ha-Be Polska
Queen Salon Meblowy
win2.pl
pacztex.pl
Dialab Laboratoria Medyczne
Gminny Park Wodny Trzebnica-Zdrój
Bella Gusto
Pizzeria Ranczo
Kopalnia Złota Złoty Stok
Niezły Młyn
Agaz Piotr Nowak

Dodano: 4 września, 2017

Komentarze

Komentowanie wyłączone.