Z Wilczyc do Kiełczowa na skróty

 
Mieszkańcy mają możliwość skorzystania z nowego połączenia łączącego Wilczyce z Kiełczowem. Wybudowany skrót jest częścią kompleksu jezdno-pieszego, który prowadzi bezpośrednio do Wrocławia. Inwestycja została dofinansowana w ramach rządowego programu „schetynówka”.

Przebudowa ul. Borowej jest kontynuacją inwestycji, która została zapoczątkowana w 2008 roku przez poprzednią radę gminy. Rok wcześniej zlecono wykonanie dokumentacji projektowej. Wójt gminy wstrzymywała się z realizacją inwestycji do czasu, aż nie zostanie ukończony remont ul. Wrocławskiej w Kiełczowie. – Nie było sensu budowy skrótu prowadzącego do placu budowy. Teraz mając w Kiełczowie drogę z chodnikiem, po oddaniu do użytku wyremontowanej ul. Borowej, kontynuujemy strategię stworzenia ciągu jezdno-pieszego prowadzącego do Wrocławia. Niebawem rozpocznie się budowa chodnika w Wilczycach, dzięki czemu każda z ulic będzie bezpieczna zarówno dla pieszych jak i dla rowerzystów – tłumaczy Iwona Agnieszka Łebek. 

Ulica Borowa prowadzi niemal bezpośrednio do łącznika ul. Wrocławskiej z ul. Bierutowską (2KL) a stąd już niedaleko do „ósemki”. Wysoki standard drogi jest możliwy dzięki dofinansowaniu, jakie gmina otrzymała 15 lipca br. z rządowego programu „schetynówka”, które wyniosło 737 077 zł. – Jestem zwolennikiem rozwiązań docelowych. Cieszę się, że udało się pozyskać aż 50% dofinansowania na to zadanie– tłumaczy wójt. 

Adrian Walczyk

Dodano: 12 sierpnia, 2014

Komentarze

Komentowanie wyłączone.