Z wizytą w Niemczech

Tegoroczna wizyta delegacji gminy Długołęka w partnerskim mieście Velen (11-15 lipca 2013 r.)  już za nami. Okazja do spotkania była wyjątkowa – 10 lat współpracy. Okrągła rocznica to idealny moment na podsumowania oraz wyznaczenie nowych kierunków partnerstwa. 

Gospodarze nie raz zaskoczyli nas miłą niespodzianką. Jedną z nich było wyróżnienie  Iwony Agnieszki Łebek honorowym odznaczeniem miasta Velen za szczególne zasługi na rzecz miasta. Kolejnym miłym gestem było nazwanie nowo powstałego ronda w Velen – Długołęka Ring.  Pobyt w Niemczech to także próba pogłębienia wspólnych relacji poprzez wymianę doświadczeń. Mieliśmy okazję zapoznać się z projektem realizowanym przez tamtejszą szkołę podstawową św. Andrzeja. Polegał on na stworzeniu amfiteatru, w którym odbywają się zajęcia lekcyjne, a także spotkania integracyjne uczniów i rodziców. Nasza delegacja odwiedziła również dom seniora i opieki św. Walburgi, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć jak wyglądają niemieckie standardy opieki nad osobami w wieku emerytalnym. W delegacji uczestniczyła także młodzież z gminy Długołęka – zwycięzcy konkursu wiedzy o partnerstwie z miastem Velen zorganizowanego dla wszystkich gimnazjów.

Dodano: 13 sierpnia, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.