Z WIZYTĄ W SARNACH

W czerwcu ponownie gościliśmy na Ukrainie podczas obchodów święta miasta

Przedstawiciele rady gminy i oświaty z wójtem na czele reprezentowali gminę Długołęka podczas pobytu w Sarnach (17-21 czerwca). Jak zawsze ukraińscy partnerzy przyjęli nas bardzo gościnnie i z wielkim zaangażowaniem. Nasza delegacja odwiedziła placówki oświatowe i miała okazję obserwować międzynarodowe zawody sportowe. – Czas upłynął przyjemnie i aktywnie. Cieszymy się, że znowu mogliśmy odwiedzić naszych przyjaciół i wraz z nimi celebrować obchody święta Sarn- mówi wójt Iwona Agnieszka Łebek. Wizyta była niepowtarzalną okazją, by zwiedzić piękne ukraińskie miasta: Dubrovytsya oraz Korosteń. Do tego pierwszego uczestnicy delegacji pojechali rowerami. – Wycieczka to był wspaniały pomysł. Wspólna aktywność fizyczna sprzyja integracji i nawiązywaniu przyjaźni – mówi Stanisław Azarewicz, przewodniczący rady gminy. Głównym punktem programu były Dni Miasta. To wspaniałe wydarzenie, podczas którego mieszkańcy świętują rozwój i sukcesy swojego miasta. Z tej okazji wręczyliśmy naszym partnerom list gratulacyjny od gminy Długołęka. Uczestnicy delegacji mogli podziwiać wystawę rzemieślników fotografii, kulinariów oraz piekarstwa. Obchodom towarzyszyły również pokazy artystyczne, w tym spektakularny pokaz ognia i koncert artystów ukraińskiej estrady – duetu Anna-Maria. – Jestem zachwycona obchodami Dni Miasta, a wszczególności występem popularnego duetu, który już niebawem odwiedzi gminę Długołęka i zaprezentuje swoje wokalne umiejętności na sierpnbiowych dożynkach- dodaje wójt.

 

Dodano: 1 lipca, 2016

Komentarze

Komentowanie wyłączone.