Zabłąkane psy – gdzie można zwrócić się o pomoc?

Na terenach publicznych naszych miejscowości nierzadko możemy spotkać swobodnie biegające psy. W większości przypadków są to zwierzęta, które uciekły z terenu posesji niedopilnowane przez swoich właścicieli. Apelujemy, aby zwracać uwagę sąsiadom, którzy nie doglądają swoich pupili. W sytuacji, gdy to nie poskutkuje należy zgłosić sprawę na komisariat policji w Długołęce (tel.: 71/315-21-77). W sytuacji, gdy zauważymy, że błąkający się od dłuższego czasu pies, faktycznie nosi oznaki bezdomności – jest zaniedbany, wychudzony, głodny, często nieufny, należy zgłosić sprawę do wydziału ochrony środowiska urzędu gminy (tel.: 71/323-02-72). W nagłych przypadkach w weekendy należy zwrócić się telefonicznie do kierownika wydziału ochrony środowiska (tel.: 607-625-293).

Dodano: 28 kwietnia, 2015

Komentarze

Komentowanie wyłączone.