Zagraj w sapera, pomóż psu rozminować trawnik!

Przed nami upragnione lato i wypoczynek na świeżym powietrzu. Zadbajmy o czystość naszego otoczenia, aby móc w pełni cieszyć się pięknem natury.

Psie nieczystości, które nasz pupil zostawia po sobie podczas codziennego spaceru, to temat, który wraca po zimie jak bumerang. Śnieg, topniejąc, odkrywa na każdym kroku „miny”, w które łatwo wdepnąć. Chodzi oczywiście o psie kupy. Niestety, większość z nas nie pamięta o tym, by sprzątać po swoim czworonogu. Nasz zwierzak sam o to nie zadba, musimy mu pomóc zostawić po sobie dobre wrażenie. Jest to w interesie każdego z nas i jest to też obowiązek każdego właściciela.

Sprzątając po psie w miejscach publicznych, dbamy o nasze otoczenie, aby bez nieprzyjemnych przeszkód przejść przez park czy rozłożyć koc na łące – mówi Anna Chomicka, kierownik wydziału promocji gminy i współpracy z zagranicą. – Zachęcając mieszkańców do dobrych praktyk, gmina będzie rozdawać specjalne woreczki, które ułatwią sprzątanie po psie. Warto je mieć zawsze pod ręką, wychodząc na spacer z czworonogiem – dodaje.

Akcji gminy Długołęka przyświeca znamienne hasło „Zagraj w sapera, pomóż psu rozminować trawnik!”.

Dodano: 31 maja, 2017

Komentarze

Komentowanie wyłączone.