Zakończenie balów

Za nami ostatnie dwa przystanki tegorocznych balów seniora. Wczoraj nestorzy bawili się w Mirkowie oraz Borowej. Frekwencja jak zwykle dopisała, a muzyka grała do późnych godzin nocnych.

Mirków

Choć frekwencja w Mirkowie nie była tak duża jak w Siedlcu, czy Długołęce, atmosfery na sali pozazdrościłby niejeden właściciel dyskotek. Od pierwszej do ostatniej piosenki seniorzy nie schodzili z parkietu. Bawili się zarówno przy klasycznych, biesiadnych utworach jak i przy dyskotekowych hitach. Grecka zorba, cha cha, walc, pociąg do Warszawy…wymieniać można bez końca. Pani wicewójt Ewelina Kolinko co chwilę była proszona do wspólnego tańca, bowiem w Mirkowie zasada jest jedna – bawić muszą się wszyscy, bez wyjątku. Nawet w przerwach między utworami goście nie szczędzili sił, śpiewając ludowe przyśpiewki przy dźwiękach akordeonu. Tradycyjnie podczas balu rozdaliśmy gminne gadżety, które tym razem trafiły przede wszystkim do panów, stanowiących na wszystkich balach zdecydowaną mniejszość. Serdecznie gratulujemy organizatorom balu, w szczególności pani dyrektor Edycie Podymie oraz całej obsłudze szkolnej, która zagrzewała wszystkich do tańca. Korzystając z okazji przekazujemy również podziękowania od koła emerytów i rencistów z Mirkowa. – Było przepięknie, za co bardzo dziękujemy – mówi Halina Duda, członkini koła.

Borowa

Bal w Borowej został zorganizowany w klimacie zbliżających się walentynek. Dookoła wisiały czerwone balony w kształcie serc, stoły udekorowano podświetlanymi stroikami oraz świecami, a i muzyka, która towarzyszyła seniorom miała w sobie nutę romantyzmu. Uroczystość otworzyli wójt gminy Iwona Agnieszka Łebek oraz dyrektor gimnazjum Dariusz Gadowicz. Goście wznieśli toast, odśpiewali uroczyste „sto lat” i zaczęła się zabawa. Seniorzy, podobnie jak w Mirkowie, tańczyli do samego końca, porywając co chwilę do tańca panią wójt. Na zakończenie balu, goście nagrodzili gromkimi brawami wszystkich organizatorów, dzięki którym mogli się wspólnie spotkać. Słowa największego uznania należą się osobom, które własnoręczne ozdobiły całą salę w Borowej – paniom Agacie i Laurze oraz panu Henrykowi, którzy pomagali nam również podczas gali 40-lecia gminy.

Bale w Mirkowie oraz Borowej to doskonałe podsumowanie wszystkich dotychczasowych spotkań z seniorami. Udział we wszystkich dodał nam mnóstwo energii do pracy i już dziś z niecierpliwością czekamy na kolejne. Oby ten rok wyczekiwania zleciał tak szybko, jak tegoroczne bale. Dziękujemy za wasz udział i do prędkiego zobaczenia. 

Zachęcamy do odwiedzenia naszego profilu na Facebooku, na którym zgromadziliśmy blisko 150 zdjęć z tegorocznych balów seniora.

Adrian Walczyk

Dodano: 8 lutego, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.