Zaplanuj Dzień Dziecka w naszej gminie

Przed nami weekend, na który z niecierpliwością czekają wszystkie maluchy. Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, sołectwa przygotowały dla nich wiele atrakcji – począwszy od drobnych gier i zabaw, na koncertach estradowych kończąc. 

W Brzeziej Łące odbędzie się kolejna edycja Gminnego Dnia Dziecka. Organizatorzy zaplanowali m.in. występy finalistów ubiegłorocznej edycji Dolnośląskiej Ligi Talentów (DoLiTa), pokazy tańca hip-hop, sztuk walki oraz żonglerki w wykonaniu mistrza football freestyle Pawła Skóry. Podczas imprezy zagra również najpopularniejszy zespół rockowy z naszej gminy Temperatura – promując swój najnowszy singiel. Początek zabawy o godz. 15

W Kiełczowie Dzień Dziecka odbędzie się pod znakiem sportu. Organizatorem jest nowo otwarta szkółka piłkarska UKS Academy Kiełczów. Poza turniejem piłkarskim, uczestnicy zabawy będą mogli się wykazać celnością w rzucaniu do kosza oraz w strzelaniu popularnych "jedenastek". Dla zawodników przewidziano pamiątkowe medale oraz pucharki. Po zakończeniu rywalizacji sportowej będzie można obejrzeć występ artysty iluzji. Impreza odbędzie się na ORLIKU, start od godz. 9.

Ciekawa zabawa szykuje się również w Kątnej, gdzie głównym mottem wydaje się być hasło: "w każdym z nas jest odrobina dziecka". Maluchy będą mogły pobawić się na zjeżdżalni, zdobyć dmuchany zamek, pomalować sobie buzie farbkami, a nawet wziąć udział w loteriach fantowych. Na "starszych" uczestników imprezy czeka z kolei karaoke oraz zabawa taneczna z zespołem Dexter.  Początek w sobotę o godz. 16, a koniec dopiero w niedzielę wieczorem….

W niedzielę pobawić się będzie można również w Pruszowicach. Dzień Dziecka rozpocznie się od mszy świętej w intencji maluchów,  po której na wszystkich będą czekać liczne atrakcje. Najmłodszych na pewno najbardziej ucieszą słodkie upominki oraz dmuchańce, tych starszych – pokaz aut terenowych i koparek. Podczas imprezy zostanie również rozstrzygnięty konkurs "Jan Paweł II wśród dzieci". Początek o godz. 12:30.

Całymi rodzinami można się wybrać również do Siedlca, gdzie przy zespole szkół odbędzie się piknik rodzinny. Organizatorzy przygotowali mnośtwo atrakcji, wśród których znajdą się m.in.: potyczki rodzinne, dmuchańce, przegląd piosenki, loterie fantowe, rozstrzygnięcie konkursów ("Dziadkowie to skarb", "Moja rodzina w obiektywie", "Ja i moja rodzina") oraz ciepłe poczęstunki serwowane przez koło gospodyń wiejskich oraz radę rodziców. Początek pikniku o godz. 14.

Miłej zabawy, a maluchom samych słodkości w życiu.

Adrian Walczyk

Dodano: 29 maja, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.