Zapraszamy na II Gminny Jarmark Bożonarodzeniowy

II Gminny Jarmark Bożonarodzeniowy odbędzie się 17 grudnia. Kupicie tu wszystko, co potrzebne do zorganizowania świąt a przy okazji spędzicie miło czas. Zaczynamy o godz. 11 i bawimy się do godz. 22.

Ubiegłoroczny jarmark cieszył się powodzeniem tłumnie przybyliście na plac w Długołęce, by pobuszować wśród stoisk, posłuchać muzyki, spędzić z Waszymi dziećmi radośnie czas. Nie inaczej będzie w tym roku. Stoisk handlowych będzie jeszcze więcej, a na brak darmowych atrakcji najmłodsi narzekać na pewno nie będą. – Tego dnia urząd gminy zamieni się w wielki plac zabaw: będzie można pojeździć na karuzeli, wziąć udział w warsztatach robienia pierników i pakowania prezentów, uścisnąć dłoń św. Mikołajowi, pograć w planszówkę – wylicza Kamila Kochaniec z wydziału promocji gminy i współpracy z zagranicą. – Oczywiście to nie wszystko. Propozycji jest mnóstwo, o wszystkich piszemy na naszym wydarzeniu na Facebooku (www.facebook.com/wdlugolece) – dodaje urzędniczka.

Świątecznie, muzycznie, zabawnie

Do wspólnej zabawy zaproszą dzieci pracownicy ośrodka kultury i biblioteki oraz animatorzy. Będzie m.in. kiermasz książek, malowanie twarzy i „kulkowa” kąpiel a także rodzinna strefa gier planszowych. Święty Mikołaj zaprosi do swojego magicznego domu, w którym będzie uważnie słuchał dzieci, co chcą dostać pod choinkę. – O godz. 15 zapraszamy na scenę, na której św. Mikołaj i elf opowiedzą o Laponii, pokażą jak się żongluje i zaśpiewają nam kilka świątecznych piosenek – zapowiada Anna Chomicka z wydziału promocji i współpracy z zagranicą. O oprawę muzyczną zadbają również uczniowie z naszych gminnych szkół oraz finaliści „Gminnych Talentów”. – Chcemy, by zaprezentowało się jak najwięcej zdolnych osób z gminy Długołęka – mówi wójt Iwona Agnieszka Łebek. – Już dzisiaj cieszę się na samą myśl obejrzenia jasełek i wysłuchania najpiękniejszych kolęd oraz pastorałek – dodaje. Każdy gość jarmarku będzie mógł przyłączyć się do wspólnego kolędowania – będziemy rozdawać darmowe śpiewniki. Można jeszcze zgłaszać chęć udziału w konkursie na świąteczny strój (promocja@gmina.dlugoleka.pl). Finał odbędzie się na scenie, gdzie uczestnicy zaprezentują swoje pomysły.

Zakupowy zawrót głowy

Kiełbaski i inne przysmaki z grilla, kawa, herbata, grzańce, słodycze – między innymi na to możecie liczyć w menu jarmarku. Co jeszcze będzie można kupić? Oczywiście pyszne karpie, naturalne drzewa iglaste cięte i w doniczkach oraz sztuczne choinki, bombki a także inne ozdoby. Nie zabraknie produktów idealnie pasujących na prezent dla kogoś bliskiego: będzie zdrowa żywność oraz rękodzieło – oferta kół gospodyń wiejskich z gminy Długołęka, zabawki, stroiki, wędzone przysmaki, wyroby z wikliny, filcu i tkanin, biżuteria, jedwabne chusty, poszewki na poduszki i inne. Będzie też można zaopatrzyć się w ciepłe czapki, rękawiczki i inną odzież na zimę.

Zatrzymaj się na chwilę i pomóż!

Przy okazji każdego większego wydarzenia zbieramy pieniądze na cele charytatywne. Tym razem będziemy pomagać rocznej mieszkance naszej gminy – Agatce Kobyłeckiej z Mirkowa, którą dopadł nowotwór – siatkówczak oka. Tego potwora dziewczynka ma szansę się pozbyć, poddając się bardzo drogiej operacji w Nowym Jorku (1,4 mln zł!). Mieszkańcy gminy Długołęka również mają wielkie serca i od wielu tygodni chętnie włączają się w akcję. Podczas jarmarku zorganizujemy zbiórkę z fantami (każdy datek będzie wynagradzany) oraz licytację, podczas której do wygrania będzie wiele cennych, przekazanych przez znane osoby, rzeczy. Będzie można wylicytować chociażby czapeczkę z autografem rajdowca Krzysztofa Hołowczyca, zdjęcie jurorów „Must Be The Music” z autografami, podpisaną przez piosenkarza Dawida Kwiatkowskiego płytę i plakat czy piłkę z autografami pierwszej drużyny Legii Warszawa. Nie lada gratką będzie z pewnością możliwość wylicytowania wizyty w remizie, wejście na wieżę strażacką i przejechanie się wozem strażackim OSP w Szczodrem! Wójt Iwona Agnieszka Łebek też dała przykład do naśladowania, przekazując na aukcję koszulkę z autografem futbolisty Babatunde Aiyegbusi’ego, którą sama wylicytowała rok temu. Tym samym zmotywowała swoich pracowników, którzy się skrzyknęli i postanowili dać coś od siebie na zbiórkę m.in. ręcznie robione ozdoby choinkowe, domowe wypieki, naukę pływania czy konwersacje z angielskiego. – Bardzo się cieszę, że pracownicy urzędu wpadli na taki pomysł. To bardzo jednoczy i sprawia, że pomaga się jeszcze przyjemniej. Dobro wraca – mówi wójt. Zbiórka z fantami będzie odbywać się przez cały dzień, a licytacja odbędzie się w dwóch odsłonach – zapraszamy wszystkich chętnych o godz. 18 i 20 pod scenę.

DO ZOBACZENIA 17 GRUDNIA!

Dodano: 30 listopada, 2016

Komentarze

Komentowanie wyłączone.