Zaśpiewali w nowej sali

W świeżo wyremontowanej sali gimnastycznej w Szczodrem odbyła się dzisiaj V edycja Gminnego Przeglądu Pieśni Patriotycznej. Uroczystość została poprzedzona oficjalnym otwarciem sali przez przewodniczącego rady gminy – Mirosława Dudę oraz wręczeniem dwóch stypendiów przez wójta – Iwonę Agnieszkę Łebek. Przed prezentacją wokalnych umiejętności uczniów szkół podstawowych, widownia miała okazję zobaczyć wzruszającą animację, przedstawiającą w pigułce historię naszego kraju. Kolejnym etapem uroczystości był przegląd pieśni patriotycznej, który rozpoczęły uczennice ze szkoły podstawowej w Długołęce. Wykonanie „Roty” Marii Konopnickiej z akompaniamentem skrzypiec sprzyjało nostalgicznej atmosferze dzisiejszego wydarzenia. Łącznie zaprezentowało się dziewięć szkół podstawowych, a wszyscy uczestnicy zostali wyróżnieni dyplomem pamiątkowym. Tegoroczna edycja była wyjątkowa ze względu na miejsce, w którym się odbyła. Wyremontowana sala gimnastyczna była bardzo potrzebna lokalnej społeczności, która będzie mogła z niej korzystać nie tylko podczas lekcji wuefu, ale również przy okazji kolejnych uroczystości. Stanie się miejscem integracji mieszkańców Szczodrego.

Dodano: 20 listopada, 2012

Komentarze

Komentowanie wyłączone.