Zatrzymaj się i żyj!

Jazda samochodem w zimowej scenerii nigdy nie należy do najłatwiejszych. Każdy kierowca musi dostosować prędkość do panujących warunków i mieć oczy szeroko otwarte. Te same zasady obowiązują na przejazdach kolejowo-drogowych. Fakty mówią same za siebie: 99% wypadków i kolizji na przejazdach powodują kierowcy, a ich główną przyczyną jest nieostrożność i niezastosowanie się do przepisów. W kolizji z pociągiem nie mamy żadnych szans!

Aby zwrócić uwagę kierowców na ten poważny problem, pracownicy Polskich Linii Kolejowych promują akcję "Zatrzymaj się i żyj !". 21 stycznia odwiedzili Długołękę, aby na niestrzeżonym przejeździe kolejowym przy ul. Polnej, przeprowadzić akcję prewencyjną. Każda z osób, która nie zatrzymała się przed przejazdem została pouczona, otrzymała również ulotkę informacyjną i gadżet, który przypomina o jednej prostej zasadzie: Zatrzymaj się przed każdym przejazdem … i żyj!

Anna Chomicka

Dodano: 22 stycznia, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.