Zbadaj się i zyskaj spokój o swoje zdrowie!

Mammobus kolejny raz odwiedzi powiat wrocławski, a panie znów będą miały szansę zgłosić się na profilaktyczne badanie piersi.

Mimo, iż Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi trwa już kilka lat, poziom przebadania wśród pań nadal nie jest zadowalający. Jedynie 57% mieszkanek powiatu wrocławskiego, uprawnionych do wykonania mammografii, zgłosiło się na badanie, co oznacza, że wiele pań nadal nie zdecydowało się, aby zyskać spokój o swoje zdrowie. Czas to zmienić!

Zachęcamy wszystkie panie w grupie wiekowej 50- 69 lat do wykonania bezpłatnego badania mammograficznego, refundowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia, wykonywanego co 2 lata. W tym wieku panie są szczególnie narażone na zachorowanie na raka piersi. Jednak wczesne jego wykrycie gwarantuje niemal 100 % pewności na wyleczenie choroby, dlatego tak ważne są badania profilaktyczne oraz samobadanie piersi.

Zarejestruj się, a także swoją przyjaciółkę!

Panie, które znajdują się poza tą grupą wiekową, mogą wykonać mammografię odpłatnie, po okazaniu skierowania na badanie. Mogą również zachęcić swoje mamy, babcie, sąsiadki i przyjaciółki. Razem zyskajmy spokój o zdrowie nasze i naszych najbliższych!

W Długołęce mammobus zawita w terminie 4 – 5 września i tak jak poprzednio stanie na parkingu przy budynku Urzędu Gminy (ul. Robotnicza 12). W lipcu badania cieszyły się w naszej miejscowości dużym powodzeniem, zbadano blisko 80 pacjentek, co jest bardzo dobrym wynikiem. Tym razem również liczymy na wasz rozsądek i gorąco zachęcamy do rejestracji.

Nie masz czasu zadzwonić? Zarejestruj się przez Internet!

Wszystkie panie, które chcą wykonać badanie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel: 801 080 007 lub 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu: od poniedziałku do piątku w godzinach 8-20, w sobotę i niedzielę 9-15. Rejestracji można dokonać również na stronie internetowej: www.fado.pl/rejestracja-mammografia.

Badania wykonywane w pozostałych miejscowościach:

Sobótka – 1 oraz 3 września przy sklepie Biedronka, ul. Św. Anny 1
Siechnice – 1 oraz 3 września przy Przedsiębiorstwie Produkcji Ogrodniczej Siechnice, ul. Opolska 30
Żórawina – 5 września przy Gminnym Ośrodku Zdrowia, ul. Urzędnicza 11
Czernica – 6 września przy świetlicy, ul. Odrzańska
Kobierzyce – 7 oraz 10 września przy Urzędzie Gminy, al. Pałacowa 1

Dodano: 21 sierpnia, 2012

Komentarze

Komentowanie wyłączone.