Zebranie w Kiełczowie

Przed nami kolejne zebranie wiejskie w sprawie "ustawy śmieciowej". Dziś o godz. 18 w szkole podstawowej w Kiełczowie mieszkańcy będą mieli okazję zadać pytania w sprawie sposobu segregacji odpadów oraz zmian, jakie na nas czekają od 1 lipca br.

Dzisiejsze zebranie z mieszkańcami jest trzecim w ciągu ostatniego tygodnia. Wcześniejsze odbyły się w Długołęce oraz Łozinie. Spotkanie z kierownikiem wydziału ochrony środowiska Tadeuszem Lutym jest najlepszym sposobem na uzyskanie rzetelnych odpowiedzi na nurtujące pytania w sprawie "ustawy śmieciowej". Jak wiemy wzbudza ona mnóstwo kontrowersji w całym kraju. Każde zaproponowane przez ustawodawcę rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, każde z nich rodzi skrajne emocje. Zebranie nie ma na celu przekonania wszystkich do atrakcyjności szykujących się zmian, ale dzięki niemu chcemy zwiększyć świadomość mieszkańcóworaz pokazać z czego wynikają właśnie takie rozwiązania oraz czym są one podyktowane. Na miejscu mieszkańcy Kiełczowa będą mogli złożyć sołtysowi wypełnione deklaracje, których termin składania mija 15 marca.

Dodano: 27 lutego, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.