Harmonogram wywozu odpadów

Wkraczamy w decydującą fazę reformy śmieciowej. Nowy system zacznie funkcjonować od 1 lipca. W ostatnich dniach czerwca firma DPO dostarczy mieszkańcom pakiety startowe worków do selektywnej zbiórki oraz komplet ulotek informacyjnych wraz z harmonogramem wywozu.

 Właściciele nieruchomości, którzy posiadają pojemniki w innym kolorze niż czarny, powinni je oznakować specjalnym naklejkami „odpady zmieszane”. Jeśli tego nie zrobią, zajmie się tym firma wywożąca śmieci, przy pierwszym odbiorze. Naklejki do znakowania pojemników dostępne są w Urzędzie Gminy Długołęka oraz u sołtysów. 

Przypominamy, że obowiązek wyposażenia nieruchomości w pojemnik na odpady leży po stronie właściciela. Osoby, które jeszcze tego nie zrobiły, powinny się pospieszyć. Pojemniki znikają ze sklepowych półek coraz szybciej, a firmy, które wywoziły śmieci do tej pory, masowo czyszczą swoje magazyny. Na stronie www.dpo.com.pl (w zakładce gmina Długołęka) znajdują się informacje dotyczące możliwości dzierżawy lub zakupu pojemników. Pozostałe informacje można uzyskać pisząc na adres biuro@dpo.com.pl lub pod numerem telefonu (71) 354 62 15.

Tworząc harmonogramy wywozu odpadów zależało nam, żeby odbiór w konkretnej miejscowości odbywał się zawsze tego samego dnia np. we wtorki. Takie działanie pozwoli mieszkańcom łatwiej przyswoić sobie nowe terminy. Oczywiście są małe wyjątki, jak dni świąteczne (np. 11 listopada).

Podczas XII edycji Dni Gminy Długołęka zostanie wystawione specjalne stoisko poświęcone „ustawie śmieciowej”. Będzie to jedna z ostatnich okazji na dopytanie urzędników o kwestie związane z nowelizacją, zanim ta wejdzie w życie.

Tadeusz Luty

Załączniki:

Harmonogram wywozu odpadów zebranych selektywnie
Harmonogram wywozu odpadów zmieszanych 
Jak segregować odpady

Dodano: 20 czerwca, 2013

Komentarze

2 komentarze


 • Warning: Undefined array key 180 in /home/platne/serwer200798/public_html/archiwum.gmina.dlugoleka.pl/wp-content/themes/dlugoleka/functions.php on line 351
  Joanna Gontarska pisze:

  Gdzie wyrzucać styropianowe opakowania i resztki połamanego styropianu ?
  Piszę jako pytanie bo i inni mogą skorzstać.


  • Warning: Undefined array key 180 in /home/platne/serwer200798/public_html/archiwum.gmina.dlugoleka.pl/wp-content/themes/dlugoleka/functions.php on line 351
   Agnieszka Boruta pisze:

   Styropian budowlany jest odpadem remontowym i taki należy oddać do PSZOK-u w Bielawie, natomiast styropian zwykły – do odpadów zmieszanych.